52 361 62 50 biuro@rex-kam.pl

Młyny

Młyny bębnowe, domielające, pneumatyczne, prętowe, przelewowe, sitowe czy rurowe – tak szeroka oferta sprawia, że REX-KAM, projektant i producent młynów spełnia potrzeby każdego sektora przemysłu.

Projektowanie i budowa młynów 

Młyny udarowe, tnące, strumieniowe, kuleczkowe i inne technologie mielenia materiałów sypkich – to oferta jaką REX-KAM, producent młynów dla przemysłu zapewnia od trzech dekad. Rozwiązania obejmują pełny cykl tworzenia urządzeń. Zapewniamy projektowanie młynów oraz ich wykonanie wraz z pełnym wdrożeniem i opieką serwisową. 

Młyny zapewniane przez REX-KAM to nowoczesne urządzenia do rozdrabniania materiałów pochodzenia mineralnego lub organicznego. Działanie młynów obejmuje również materiały pochodne – w zakresie poniżej 1 mm. Możliwe technologie przemiału pozwalają dostosować zakres pracy do potrzeb i oczekiwań odbiorcy. Młyny zapewniają przemiał na mokro oraz na sucho w oparciu o kilka trybów:

 • sposób ciągły
 • sposób cykliczny
 • w obiegu otwartym
 • w obiegu zamkniętym

Specjalny typ maszyn zapewnianych przez REX-KAM to młyny pneumatyczne i susząco-mielące, które łączą oba procesy. W trakcie mielenia materiału dochodzi do podsuszania, co wpływa na efektywność działania młyna. 

Młyny REX-KAM – opis techniczny

Główną część przykładowego młyna tworzy walczak konstrukcji spawanej, do którego przyspawane są dna wlotowe i wylotowe. Wewnątrz jest on wyłożony płytami pancernymi; są także elementy optymalizujące efekty procesu mielenia. Wnętrze walczaka młyna wypełnione jest w części swojej objętości mielnikami. Rodzaj i sposób zabudowy w walczaku oraz rodzaj i wielkość użytych mielników uzależniony jest od przeznaczenia młyna. Walczak młyna osadzony jest na łożyskach i napędzany przez silnik elektryczny za pośrednictwem przystawki napędowej i zębatej oraz wieńca zębatego osadzonego na zewnętrznej średnicy walczaka.

Oferta REX-KAM – projektowanie i wykonanie młynów

REX-KAM, producent młynów w Bydgoszczy, zapewnia wszystkie rodzaje młynów dla przemysłu. To m.in.:

 • młyny kulowe o zróżnicowanej pojemności
 • młyny bębnowe – kulowe i pionowe
 • młyny domielające
 • młyny pneumatyczne
 • młyny prętowe
 • młyny przelewowe
 • młyny rurowe
 • młyny sitowe
 • młyny susząco-mielące

Młyny oferowane przez REX-KAM łączą doskonałą wydajność w zakresie przemiału ze spełnieniem wszystkich parametrów obejmujących m.in. normy emisji hałasu. Wykładziny oraz mielniki wykonywane z wysokiej jakości surowców przekładają się na wytrzymałość i żywotność urządzeń zapewnianych przez REX-KAM. 

W efekcie to rozwiązanie, które – jako pełne systemy lub poszczególne urządzenia – dostarczane są do przedstawicieli różnych sektorów przemysłu. REX-KAM zapewnia m.in. młyny dla przemysłu wapienniczego i cementowego, a także mineralnego. Młyny mogą być wykorzystywane w ciągach mielenia węgla, nawozów czy środków chemicznych, co pozwala na ich wykorzystanie w zakładach metalurgicznych, sektorze chemicznym oraz np. szeroko rozumianej energetyce. 

Firma, jako producent młynów i urządzeń mielących zapewnia nie tylko sprzedaż, ale również usługi takie jak:

 • projektowanie młynów oraz ciągów konstrukcyjnych
 • konserwację młynów
 • serwis, modernizacje oraz remonty młynów i innych urządzeń do przemiału. 

Wybierając młyny w REX-KAM możesz liczyć na szybki zwrot z inwestycji – wysoką efektywność technologii przy niskich nakładach eksploatacyjnych. Młyny – jeszcze na etapie projektowania – są w pełni dostosowane do bieżących potrzeb odbiorcy pod kątem wymiarów czy optymalizacji przestrzeni. Szybka i płynna regulacja mielenia, możliwość wykorzystania technologii suszenia czy szybki serwis – łatwość wymiany poszczególnych podzespołów – sprawiają, że urządzenia REX-KAM to optymalne rozwiązanie i atrakcyjny cennik młynów. 

Dlaczego REX-KAM?

9

Atrakcyjne ceny

Skutecznie łączymy wysoką jakość produktów z przystępnym cennikiem na usługi projektowe i wykonawstwo urządzeń dla przemysłu. Kruszarki, młyny, sortownice – czegokolwiek potrzebujesz, możesz liczyć na korzystne warunki współpracy i możliwość indywidualnych ustaleń cenowych. 

9

Wsparcie techniczne

Każdy z produktów, które realizujemy dla naszych klientów objęty jest długą gwarancją działania oraz szerokim pakietem usług dodatkowych – tego typu wsparcie techniczne sprawia, że urządzenia REX-KAM – np. kruszarki czy młyny – to żywotność, wytrzymałość i wieloletnie użytkowanie.

9

Wieloletnie doświadczenie

Wybierając sprawdzonego producenta maszyn i urządzeń warto kierować się doświadczeniem. REX-KAM działa od lat 90. – zapewniamy nie tylko wiedzę teoretyczną, ale i praktyczną, która jest szczególnie ważna w przypadku projektowania i budowy maszyn przemysłowych, których kluczową cechą jest jakość.

REX-KAM – producent młynów od 30 lat

Wybierając młyny w REX-KAM masz pewność jakości, która jest efektem ponad trzech dekad w branży produkcyjnej. Pierwsze projekty młynów oraz realizacje REX-KAM wykonywał jeszcze w latach 90. Dziś, jako wiodące biuro projektowe i producent młynów i urządzeń do mielenia zapewniamy naszym klientom technologie o dużej niezawodności działania.

Biuro projektowania maszyn oraz producent urządzeń REX-KAM zapewnia:

 • prace koncepcyjne nad działaniem młynów
 • realizację projektów, które tworzone są pod kątem najbardziej wymagających oczekiwań Klienta 
 • wdrożenie i uruchomienie młynów 
 • pełen serwis oraz konserwację każdego typu urządzeń do mielenia 

Usługi projektowania i budowy młynów dla przemysłu realizowane są w Bydgoszczy; zasięg pracy REX-KAM obejmuje cały kraj oraz wykonywanie zleceń na zamówienie dla podmiotów zagranicznych. 

Skontaktuj się z działem obsługi REX-KAM, by poznać szczegółową ofertę kruszarek.

Napisz do REX-KAM : biuro@rex-kam.pl

Jerzy Solecki – założyciel firmy REX-KAM

Biuro Projektowania i Realizacji REX-KAM

v

Zadzwoń lub napisz

tel. 52 361-62-50

fax. 52 361-62-52

e-mail: biuro@rex-kam.pl

Adres zakładu i firmy

Zakład produkcyjny:

ul. Witebska 1a, 85-759 Bydgoszcz

Siedziba firmy:

Ujejskiego 59/24, 85-168 Bydgoszcz

Inne dane

NIP PL: 554-046-89-62

}

Godziny otwarcia

poniedziałek – piątek: 8-16