52 361 62 50 biuro@rex-kam.pl

Historia REX-KAM

Biuro Projektowania i Realizacji REX-KAM rozpoczęło swoją działalność w 1991 roku. Produkujemy m.in. kruszarki, młyny, suszarnie, przesiewacze, przenośniki oraz separatory.

REX-KAM – rozwój w Bydgoszczy

 

Naszym celem, kontynuowanym do dzisiaj, było projektowanie i wdrażanie nowych rozwiązań konstrukcyjno-technologicznych do istniejących maszyn krusząco-mielących i ciągów technologicznych, w których pracują.

Celem podstawowym naszych działań było:

  • zwiększenie wydajności,
  • poprawienie jakości produktu
  • obniżenie kosztów eksploatacji tych maszyn.

Wielokrotnie zastosowane przez nas rozwiązania pozwalały na zwiększenie tych trzech parametrów eksploatacyjnych równocześnie. Niższe koszty wdrożenia modernizacji, w stosunku do zakupu nowych urządzeń, spowodował sukcesywny wzrost zapotrzebowania na nasze usługi.

Produkcja nowych maszyn i remonty używanych

W połowie lat dziewięćdziesiątych rozpoczęliśmy – pod marką BPiR Rex-Kam Jerzy Solecki – sprzedaż naszej myśli technicznej do innych krajów, skupiając się na rynkach położonych w Europie środkowej i wschodniej. W tym okresie zaczęliśmy produkcję nowych, a także remonty maszyn używanych. Od tego momentu produkcja i remonty stały się główną dziedziną naszej działalności.

W 2002 roku zaoferowaliśmy naszym klientom obok dotychczas prowadzonej działalności, także usługi kruszenia oraz wynajmu posiadanych zestawów krusząco-sortujących.

Trzy lata później podpisaliśmy umowę o współpracy z naszym pierwszym zagranicznym przedstawicielem, a w kolejnych latach regularnie rozwijaliśmy ich sieć. Spowodowało to wzrost udziału eksportu w całkowitej sprzedaży naszych maszyn, ciągów technologicznych i myśli technicznej.

Produkcja zespołów i części do maszyn do Niemiec

Na przełomie 2010 i 2011 roku nawiązaliśmy współpracę z partnerem z Niemiec, co zaowocowało produkcją – na bazie ich dokumentacji – kompletnych zespołów i części maszyn do urządzeń dołowych, przeznaczonych dla kopalń, które nie były wcześniej w naszym profilu produkcyjnym.

Ostatnie pięć lat działalności, to przede wszystkim udoskonalane naszych konstrukcji i działania mające na celu zwiększenie rozpoznawalności naszej marki na rynkach, na których już zaistnieliśmy. Ponadto dywersyfikujemy nasze zyski inwestując je na rynku kapitałowym i w nieruchomościach. Sukcesywny wzrost zysków z działalności pozaoperacyjnej ma na celu zwiększenie aktywów naszej firmy, co skutkuje poprawą parametrów ekonomicznych, a tym samym wzrostem wiarygodności.

Aktualnie kluczowym wydarzeniem dla naszej firmy jest stworzenie z naszym kazachstańskim partnerem, spółki produkcyjnej z siedzibą w Ałma-Acie. Pozwoli to na realne uczestnictwo w sprzedaży naszej myśli technicznej zarówno w Kazachstanie jaki i regionie Azji środkowej, ze szczególnym uwzględnieniem Rosji.

Patenty i wzory użytkowe

U progu dwudziestego piątego roku działalności, firma REX-KAM może poszczycić się dziesiątkami patentów i wzorów użytkowych – kopie części z nich znajdziecie Państwo w odpowiedniej zakładce na naszej stronie internetowej, a także sprzedażą w tym okresie setek maszyn i urządzeń oraz przeprowadzeniem dziesiątek modernizacji ciągów technologicznych. Poza tym zacieśniamy współpracę z kilkoma podmiotami w kraju i zagranicą, w zakresie udostępnienia w formie licencji lub sprzedaży, naszej myśli technicznej i dóbr intelektualnych.

Mam nadzieję, że ta krótka prezentacja naszej firmy skłoni Państwa do nawiązania z nami współpracy – jeżeli nie mieliście jeszcze takiej okazji. Wieloletnie doświadczenie naszych pracowników i nieprzerwana obecność w branży gwarantuje wysoką jakość naszych produktów i usług.

 

 

Wiosną 2021 BPiR Rex-Kam zmieniło się w Przedsiębiorstwo Innowacyjno-Wdrożeniowe Rex-Kam Dominik Solecki. 

Dominik Solecki, właściciel REX-KAM

 

Dlaczego REX-KAM?

9

Atrakcyjne ceny

Skutecznie łączymy wysoką jakość produktów z przystępnym cennikiem na usługi projektowe i wykonawstwo urządzeń dla przemysłu. Kruszarki, młyny, sortownice – czegokolwiek potrzebujesz, możesz liczyć na korzystne warunki współpracy i możliwość indywidualnych ustaleń cenowych. 

9

Wsparcie techniczne

Każdy z produktów, które realizujemy dla naszych klientów objęty jest długą gwarancją działania oraz szerokim pakietem usług dodatkowych – tego typu wsparcie techniczne sprawia, że urządzenia REX-KAM – np. kruszarki czy młyny – to żywotność, wytrzymałość i wieloletnie użytkowanie.

9

Wieloletnie doświadczenie

Wybierając sprawdzonego producenta maszyn i urządzeń warto kierować się doświadczeniem. REX-KAM działa od lat 90. – zapewniamy nie tylko wiedzę teoretyczną, ale i praktyczną, która jest szczególnie ważna w przypadku projektowania i budowy maszyn przemysłowych, których kluczową cechą jest jakość.

“Od lat uważamy, że o jakości produktów firmy projektowo-realizacyjnej decyduje satysfakcja klienta – marka REX-KAM buduje ją już od dekad. A to oznacza setki zadowolonych klientów”

Jerzy Solecki – założyciel firmy REX-KAM

Biuro Projektowania i Realizacji REX-KAM

v

Zadzwoń lub napisz

tel. 52 361-62-50

fax. 52 361-62-52

e-mail: biuro@rex-kam.pl

Adres zakładu i firmy

Zakład produkcyjny:

ul. Witebska 1a, 85-759 Bydgoszcz

Siedziba firmy:

Ujejskiego 59/23, 85-168 Bydgoszcz

Inne dane

NIP PL: 953-228-07-20

}

Godziny otwarcia

poniedziałek – piątek: 8-16