52 361 62 50 biuro@rex-kam.pl

Suszarnie obrotowe

Suszarnie obrotowe zapewniane przez REX-KAM to wysokiej jakości urządzenia do wszystkich typów surowców. Oferując projektowanie suszarni oraz budowę urządzeń, firma gwarantuje idealne dostosowanie maszyny do potrzeb odbiorcy.

Projektowanie i budowa suszarni obrotowych 

Suszarnie obrotowe przeznaczone są do suszenia kruszyw oraz sypkich materiałów o zróżnicowanym pochodzeniu. REX-KAM, biuro projektowe oraz producent suszarni obrotowych wykonuje od ponad trzech dekad maszyny, które wyróżniają się na rynku jakością oraz atrakcyjną ceną i efektywnością eksploatacji. Sprzyjają temu innowacyjne rozwiązania – poświadczone m.in. przez patenty techniczne REX-KAM – które przekładają się na niski poziom zużywanego ciepła przypadającego na tonę suszonego surowca. Wiedza techniczna i praktyczna – zarówno od strony projektowej jak i wykonawczej – sprawiają, że suszarnie obrotowe zapewniane przez REX-KAM w Bydgoszczy wpisują się we wszystkie założenia inwestorów.

Wszystkie suszarnie obrotowe wykonywane przez doświadczony zespół wykorzystywane są do ciągłego procesu suszenia różnych grup surowców. Działanie polega na przekazywaniu ciepła do danego materiału poprzez konwekcję. W efekcie wymiary suszarni obrotowej można dostosować do założeń odbiorcy – wpływ mają na to m.in.:

  • ilość produktu poddawanego suszeniu
  • ilość wody, która podlegać będzie odparowaniu
  • parametry wilgoci. 

Przepływ medium suszącego we wnętrzu suszarni obrotowej może mieć miejsce zarówno współ-, jak i przeciwprądowo. Suszarnie charakteryzują się więc zróżnicowaną wydajnością pracy, którą można łatwo dostosować do potrzeb inwestora – nawet ponad 200 t/godzinę oraz wytrzymałością i długim czasem eksploatacji. Te czynniki, wraz z niewielkim kosztem inwestycji i późniejszej eksploatacji, sprawiają, że suszarnie obrotowe zapewniają szybki zwrot poniesionych wydatków. Produkcja suszarni obrotowych przez REX-KAM to również niewielkie potrzeby konserwacji – urządzenia się w pełni dostosowane do wieloletniej pracy.

Budowa suszarni obrotowych

Bębnowe suszarnie obrotowe składają się z ramy konstrukcji spawanej, walczaka, pierścieni biegowych, rolek podporowych i podporowo-oporowych, wieńca zębatego napędu, zespołu przygotowania medium suszącego wraz palnikiem, panelu sterowania oraz instalacji elektrycznej. Opcjonalnie mogą być wyposażone w instalację odpylającą. Rama spawana umożliwia montaż suszarni bez potrzeby budowy fundamentów. Konstrukcja obudowy wykonywana jest podczas spawania. Wnętrze dostosowywane jest do założeń inwestora oraz np.właściwości osuszanego materiału.

Dobór wielkości suszarni przeprowadzany jest każdorazowo po obliczenia bilansu cieplnego urządzenia. W efekcie, suszarnie obrotowe mogą być używane w różnych liniach do suszenia cieplnego materiałów sypkich. Szczegółowe parametry rozwiązań wdrażanych przez REX-Kam podczas produkcji suszarń obrotowych są uzależnione od suszonego surowca, jego rozmiaru, ilości i wilgotności, temperatury medium suszącego oraz wymagań inwestora dotyczących wilgotności końcowej suszonego surowca.

Dlaczego REX-KAM?

9

Atrakcyjne ceny

Skutecznie łączymy wysoką jakość produktów z przystępnymi kosztami usług projektowych oraz wykonawstwa urządzeń dla przemysłu. Suszarnie obrotowe, kruszarki, młyny, przesiewacze i inne maszyny, których szukają inwestorzy. Zapewniamy korzystne warunki współpracy i indywidualną wycenę.

9

Wsparcie techniczne

Każdy z produktów, które realizujemy dla naszych klientów objęty jest długą gwarancją działania oraz szerokim pakietem usług dodatkowych – tego typu wsparcie techniczne sprawia, że urządzenia REX-KAM – np. piece obrotowe, kruszarki czy młyny – to gwarancja żywotności, wytrzymałości i wieloletniego użytkowania.

9

Wieloletnie doświadczenie

Wybierając sprawdzonego producenta maszyn i urządzeń warto kierować się doświadczeniem. REX-KAM działa od 1991 roku – zapewniamy nie tylko wiedzę teoretyczną, ale i doświadczenie, które jest szczególnie ważne w przypadku projektowania i budowy maszyn przemysłowych, ponieważ na pierwszym miejscu znajduje się tutaj jakość

 

-Suszarnie obrotowe – zakres działania

 

Suszarnie obrotowe (np. suszarnie bębnowe) tworzone przez REX-KAM od lat wykorzystywane są do suszenia materiałów plastycznych i sypkich. To m.in. węgiel, piasek, kamień wapienny, koks, żużel, nawozy czy też dodatki paszowe oraz koncentraty mineralne. Zróżnicowana oferta sprawia, że suszarnie obrotowe REX-KAM można wykorzystać zarówno w przemyśle metalowym jak i cementowym czy chemicznym oraz w branży nawozowej i wielu innych.

 

Charakterystyka techniczna

 

 

 

5.00

5.01

5.02

5.03

5.04

5.05

5.06

5.07

5.08

5.09

Średnica

mm

Φ 1200

Φ 1400

Φ 1600

Φ 1800

Φ 2000

Φ 2200

Φ 2400

Φ 2600

Φ 2800

Φ 3000

Długość

m

11

 

14

12

15

20

25

 

 

 

Wydajność

t/h

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moc silnika

kW

15

 

20

37

45

55

75

 

 

 

Masa

Mg

15

 

21

35

45

85

120

 

 

 

 

 

 

Wózek palnika pieca obrotowego.

 

 

 

5.10

5.11

5.12

5.13

5.14

5.15

5.16

 

 

 

BENGAZI

Libia

HAWARI

Libia

BENGAZI

Libia

HAWARI

Libia

 

 

Urządzenie

 

 

Podwieszany

Podwieszany

Podwieszany

Podwieszany

 

 

Napęd

 

 

Ręczny

Ręczny

Elektryczny

Elektryczny

 

 

Moc silnika

kW

 

 

 

 

 

Masa

Mg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prażak obrotowy – wymurówka.

 

 

 

5.20

5.21

5.22

5.23

5.24

5.25

5.26

5.27

5.28

Średnica

mm

Φ 1400

Φ 1600

Φ 1800

Φ 2000

Φ 2200

Φ 2400

Φ 2600

Φ 2800

Φ 3000

Długość

m

 

 

 

 

 

 

 

8,o

 

Wydajność

t/h

 

 

 

 

 

 

 

 

Moc silnika

kW

 

 

 

 

 

 

 

40,o

 

Masa

Mg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uwagi ogólne:

 

Wydajność – podane w tabelach wartości są orientacyjne, wydajności poszczególnych urządzeń zależne są od wielu czynników: własności fizykochemicznych surowca, wilgotności, zanieczyszczenia oraz od pożądanej wielkości produktu;

 

Moc silnika – w tabelach została podana moc silnika elektrycznego w wersji podstawowej, dla wykonań specjalnych wartość ta może ulec zmianie;

 

Masa – podana w tabelach masa urządzenia jest orientacyjna i dotyczy wersji podstawowej;

 

Parametry suszarni należy każdorazowo uzgodnić z wytwórcą po wypełnieniu kwestionariusza.

 

REX-KAM projektuje i realizuje suszarnie obrotowe w Bydgoszczy, ale zasięg usług obejmuje cały kraj oraz większość państw Europy. Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły współpracy – w tym cennik suszarni obrotowych i terminy realizacji.

Napisz do REX-KAM : biuro@rex-kam.pl

Jerzy Solecki – założyciel firmy REX-KAM

Biuro Projektowania i Realizacji REX-KAM

v

Zadzwoń lub napisz

tel. 52 361-62-50

fax. 52 361-62-52

e-mail: biuro@rex-kam.pl

Adres zakładu i firmy

Zakład produkcyjny:

ul. Witebska 1a, 85-759 Bydgoszcz

Siedziba firmy:

Ujejskiego 59/24, 85-168 Bydgoszcz

Inne dane

NIP PL: 554-046-89-62

}

Godziny otwarcia

poniedziałek – piątek: 8-16