52 361 62 50 biuro@rex-kam.pl

Młyny

Młyny bębnowe, domielające, pneumatyczne, prętowe, przelewowe, sitowe czy rurowe – tak szeroka oferta sprawia, że REX-KAM, projektant i producent młynów spełnia potrzeby każdego sektora przemysłu.

Projektowanie i budowa młynów 

Młyny rurowe (kulowe, prętowe, susząco-mielące, pneumatyczne) oraz bębnowe (w tym sitowe) to urządzenia dostępne w naszej ofercie. Dostarczamy również inne technologie mielenia materiałów suchych i mokrych. Produkcją młynów dla przemysłu zajmujemy się od ponad 30 lat, dlatego w codziennej pracy wykorzystujemy bogate doświadczenie. Nasze rozwiązania obejmują pełny cykl tworzenia urządzeń. Zapewniamy projektowanie młynów oraz ich wykonanie wraz z pełnym wdrożeniem i opieką serwisową. Zajmujemy się również modernizacją istniejących urządzeń, również innych producentów, pod kątem zwiększenia ich wydajności, trwałości, zmniejszenia i ujednorodnienia wielkości produktu mielenia . 

Młyny zapewniane przez REX-KAM to nowoczesne urządzenia do rozdrabniania materiałów pochodzenia mineralnego lub organicznego. Działanie młynów obejmuje również materiały pochodne – w zakresie poniżej 1 mm. Możliwe technologie przemiału pozwalają dostosować zakres pracy do potrzeb i oczekiwań odbiorcy. Młyny zapewniają przemiał na mokro oraz na sucho w oparciu o kilka trybów:

 • ciągły,
 • cykliczny,
 • w obiegu otwartym,
 • w obiegu zamkniętym.

Specjalny typ maszyn zapewnianych przez REX-KAM to młyny susząco-mielące, które łączą w sobie dwa procesy. W trakcie mielenia materiału dochodzi do podsuszania surowca gorącymi gazami spalinowymi pochodzącymi np. z suszarni, co wpływa na efektywność procesu suszenia bez pogorszenia jakości mielenia.

Młyny REX-KAM – opis techniczny

Młyny mają charakterystyczną budowę, a główną część tworzy walczak konstrukcji spawanej, do którego przykręcone jest dno wlotowe i wylotowe. Wewnątrz jest on wyłożony płytami pancernymi wykonanymi z materiałów dostosowanych do potrzeb technologicznych użytkownika oraz innymi elementy optymalizującymi efekt procesu mielenia. Wnętrze walczaka młyna wypełnione jest w części swojej objętości mielnikami. Rodzaj i sposób zabudowy w walczaku oraz rodzaj i wielkość użytych mielników uzależnione są od przeznaczenia młyna. Walczak młyna osadzony jest na łożyskach i napędzany przez silnik elektryczny za pośrednictwem przystawki napędowej oraz wieńca zębatego osadzonego na zewnętrznej średnicy walczaka lub w przypadku młynów z napędem centralnym, bez użycia wieńca zębatego.

Oferta REX-KAM – projektowanie i wykonanie młynów

REX-KAM, producent młynów w Bydgoszczy, zapewnia wszystkie rodzaje młynów w pełnym typoszeregu uzależnionym od średnicy i długości:

 • młyny rurowe: kulowe, prętowe, susząco-mielące, pneumatyczne,
 • młyny bębnowe (w tym sitowe).

Młyny oferowane przez REX-KAM łączą doskonałą wydajność w zakresie przemiału ze spełnieniem wszystkich norm polskich i europejskich stworzonych dla tych urządzeń. Wykładziny oraz mielniki wykonywane z wysokiej jakości surowców zapewniają wytrzymałość i żywotność urządzeń zapewnianych przez REX-KAM.

W efekcie młyny rurowe o zróżnicowanej pojemności, młyny bębnowe (w tym sitowe) i szereg innych urządzeń to rozwiązania, które – jako pełne systemy lub poszczególne maszyny – dostarczane są do przedstawicieli różnych sektorów przemysłu. REX-KAM zapewnia m.in. młyny dla przemysłu wapienniczego i cementowego, a także do mielenia innych kruchych surowców mineralnych bądź organicznych. Młyny rurowe i bębnowe mogą być wykorzystywane w ciągach mielenia węgla, nawozów czy środków chemicznych, co pozwala na ich wykorzystanie w zakładach metalurgicznych, sektorze chemicznym oraz np. szeroko rozumianej energetyce.

Nasza firma, jako producent młynów i urządzeń mielących, zapewnia nie tylko sprzedaż, ale również usługi takie jak:

 • projektowanie młynów oraz ciągów technologicznych, 
 • konserwacja młynów,
 • serwis, modernizacje oraz remonty młynów i innych urządzeń do przemiału.

Wybierając młyny w REX-KAM, możesz liczyć na szybki zwrot z inwestycji – wysoką efektywność technologii przy niskich nakładach eksploatacyjnych. Młyny susząco-mielące, młyny pneumatyczne i inne  – jeszcze na etapie projektowania – są w pełni dostosowane do bieżących potrzeb odbiorcy pod kątem wymiarów czy np. optymalizacji przestrzeni istniejącej hali produkcyjnej. Szybka i płynna regulacja mielenia, możliwość wykorzystania technologii suszenia, posadowienie większości młynów na ramach konstrukcji spawanej umożliwiających wyeliminowanie kosztownych fundamentów, szybki serwis czy łatwość wymiany poszczególnych podzespołów – sprawiają, że urządzenia REX-KAM to optymalne rozwiązania przy zachowaniu atrakcyjnej ceny.

Dlaczego REX-KAM?

9

Atrakcyjne ceny

Skutecznie łączymy wysoką jakość produktów z przystępnym cennikiem na usługi projektowe i wykonawstwo urządzeń dla przemysłu. Kruszarki, młyny, sortownice – czegokolwiek potrzebujesz, możesz liczyć na korzystne warunki współpracy i możliwość indywidualnych ustaleń cenowych. 

9

Wsparcie techniczne

Każdy z produktów, które realizujemy dla naszych klientów objęty jest długą gwarancją działania oraz szerokim pakietem usług dodatkowych – tego typu wsparcie techniczne sprawia, że urządzenia REX-KAM – np. kruszarki czy młyny – to żywotność, wytrzymałość i wieloletnie użytkowanie.

9

Wieloletnie doświadczenie

Wybierając sprawdzonego producenta maszyn i urządzeń warto kierować się doświadczeniem. REX-KAM działa od lat 90. – zapewniamy nie tylko wiedzę teoretyczną, ale i praktyczną, która jest szczególnie ważna w przypadku projektowania i budowy maszyn przemysłowych, których kluczową cechą jest jakość.

REX-KAM – producent młynów od 30 lat

Wybierając młyny bębnowe, sitowe, kulowe i szereg innych rozwiązań  w REX-KAM masz pewność jakości, która jest efektem ponad trzech dekad pracy w branży produkcyjnej. Pierwsze projekty młynów oraz realizacje REX-KAM wykonywał jeszcze w latach 90. Dziś, jako wiodące biuro projektowe oraz producent młynów i urządzeń do mielenia, zapewniamy naszym Klientom niezawodne technologie.

Biuro projektowania maszyn oraz producent urządzeń REX-KAM zapewnia:

 • prace koncepcyjne nad działaniem młynów,
 • realizację projektów, które tworzone są pod kątem nawet najbardziej wymagających oczekiwań Klienta,
 • wdrożenie i uruchomienie młynów,
 • modernizację istniejących młynów, także innych producentów, pod kątem zwiększenia ich wydajności, trwałości, zmniejszenia i ujednorodnienia wielkości produktu mielenia,
 • pełen serwis oraz konserwację każdego typu urządzeń do mielenia. 

Usługi projektowania i budowy młynów dla przemysłu realizowane są w Bydgoszczy, ale zasięg pracy REX-KAM obejmuje cały kraj. Wykonujemy również zlecenia dla podmiotów zagranicznych.

Skontaktuj się z działem obsługi REX-KAM, by poznać szczegółową ofertę młynów, która obejmuje młyny bębnowe, młyny rurowe i wiele innych.

Napisz do REX-KAM : biuro@rex-kam.pl

Jerzy Solecki – założyciel firmy REX-KAM

Biuro Projektowania i Realizacji REX-KAM

v

Zadzwoń lub napisz

tel. 52 361-62-50

fax. 52 361-62-52

e-mail: biuro@rex-kam.pl

Adres zakładu i firmy

Zakład produkcyjny:

ul. Witebska 1a, 85-759 Bydgoszcz

Siedziba firmy:

Ujejskiego 59/24, 85-168 Bydgoszcz

Inne dane

NIP PL: 554-046-89-62

}

Godziny otwarcia

poniedziałek – piątek: 8-16