52 361 62 50 biuro@rex-kam.pl

Suszarnie obrotowe

Suszarnie obrotowe zapewniane przez REX-KAM do wysokiej jakości urządzenia do wszystkich typów surowców. Oferując projektowanie suszarni oraz budowę urządzeń firma gwarantuje idealne dostosowanie maszyny do potrzeb odbiorcy.

Projektowanie i budowa suszarni obrotowych 

Suszarnie obrotowe zapewniane przez REX-KAM do wysokiej jakości urządzenia do wszystkich typów surowców. Oferując projektowanie suszarni oraz budowę urządzeń firma gwarantuje idealne dostosowanie maszyny do potrzeb odbiorcy. 

Suszarnie obrotowe przeznaczone są do suszenia kruszyw oraz sypkich materiałów o zróżnicowanym pochodzeniu. REX-KAM, biuro projektowe oraz producent suszarni obrotowych wykonuje od ponad trzech dekad maszyny, które wyróżniają się na rynku jakością oraz atrakcyjną ceną i efektywnością eksploatacji. Sprzyjają temu innowacyjne rozwiązania – poświadczone m.in. przez patenty techniczne REX-KAM – które przekładają się na niski poziom zużywanego ciepła przypadającego na tonę suszonego surowca. Wiedza techniczna i praktyczna – zarówno od strony projektowej jak i wykonawczej – sprawiają, że suszarnie obrotowe zapewniane przez REX-KAM w Bydgoszczy wpisują się we wszystkie założenia inwestorów. 

Wszystkie suszarnie obrotowe wykonywane przez doświadczony zespół wykorzystywane są do ciągłego procesu suszenia różnych grup surowców. Działanie polega na przekazywaniu ciepła do danego materiału poprzez konwekcję. W efekcie wymiary suszarni obrotowej można dostosować do założeń odbiorcy – wpływ mają na to m.in.:

  • ilość produktu poddawanego suszeniu
  • ilość wody, która podlegać będzie odparowaniu
  • parametry wilgoci. 

Suszarnie obrotowe produkowane są pod kątem kierunków zbieżnych jak i przeciwnych. Charakteryzują się świetną wydajnością pracy – nawet ok. 200 t/godz. – jak i wytrzymałością i żywotnością. To, wraz z niewielkim kosztem inwestycji i późniejszej pracy operacyjnej sprawia, że suszarnie obrotowe zapewniają szybki zwrot poniesionych wydatków. Produkcja suszarni obrotowych przez REX-KAM to również małe potrzeby konserwacji – urządzenia się w pełni dostosowane do wieloletniej pracy. 

Budowa suszarni obrotowych

Bębnowe suszarki obrotowe składają się z obudowy, stacji podporowej, stacji oporowej, napędu, wieńca i bandaży. Konstrukcja obudowy wykonywana jest podczas spawania. Wnętrze dostosowywane jest to założeń inwestora i np. właściwości osuszanego materiału. W ten sposób produkcja suszarni obrotowych może zostać dostosowana pod kątem wilgoci wejściowej i wyjściowej, a także uwzględniać sypkość czy skład frakcyjny surowców. W efekcie suszarki bębnowe – określane również jako piece do suszenia – mogą być używane na różnych liniach zapewniających osuszanie cieplne piasku oraz np. wapnia, gliny czy innych materiałów sypkich. Szczegółowe rozwiązania wdrażane przez REX-KAM podczas produkcji suszarni obrotowych uzależnione są od typu suszonego materiału oraz typu samej suszarki.

Dlaczego REX-KAM?

9

Atrakcyjne ceny

Skutecznie łączymy wysoką jakość produktów z przystępnym cennikiem na usługi projektowe i wykonawstwo urządzeń dla przemysłu. Kruszarki, młyny, sortownice – czegokolwiek potrzebujesz, możesz liczyć na korzystne warunki współpracy i możliwość indywidualnych ustaleń cenowych. 

9

Wsparcie techniczne

Każdy z produktów, które realizujemy dla naszych klientów objęty jest długą gwarancją działania oraz szerokim pakietem usług dodatkowych – tego typu wsparcie techniczne sprawia, że urządzenia REX-KAM – np. kruszarki czy młyny – to żywotność, wytrzymałość i wieloletnie użytkowanie.

9

Wieloletnie doświadczenie

Wybierając sprawdzonego producenta maszyn i urządzeń warto kierować się doświadczeniem. REX-KAM działa od lat 90. – zapewniamy nie tylko wiedzę teoretyczną, ale i praktyczną, która jest szczególnie ważna w przypadku projektowania i budowy maszyn przemysłowych, których kluczową cechą jest jakość.

-Suszarnie obrotowe – zakres działania

Suszarnie obrotowe – np. suszarki bębnowe – realizowane przez REX-KAM od lat wykorzystywane są do suszenia materiałów plastycznych i sypkich. To m.in. węgiel, piasek, kamień wapienny, koks, żużel, nawozy czy też dodatki paszowe oraz koncentraty mineralne. Zróżnicowana oferta sprawia, że suszarnie obrotowe REX-KAM można wykorzystać zarówno w przemyśle metalowym jak i cementowym i chemicznym oraz w branży nawozowej i innych. 

Charakterystyka techniczna

 

 

5.00

5.01

5.02

5.03

5.04

5.05

5.06

5.07

5.08

5.09

Średnica

mm

Φ 1200

Φ 1400

Φ 1600

Φ 1800

Φ 2000

Φ 2200

Φ 2400

Φ 2600

Φ 2800

Φ 3000

Długość

m

11

 

14

12

15

20

25

 

 

 

Wydajność

t/h

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moc silnika

kW

15

 

20

37

45

55

75

 

 

 

Masa

Mg

15

 

21

35

45

85

120

 

 

 

 

Wózek palnika pieca obrotowego.

 

 

5.10

5.11

5.12

5.13

5.14

5.15

5.16

 

 

 

BENGAZI

Libia

HAWARI

Libia

BENGAZI

Libia

HAWARI

Libia

 

 

Urządzenie

 

 

Podwieszany

Podwieszany

Podwieszany

Podwieszany

 

 

Napęd

 

 

Ręczny

Ręczny

Elektryczny

Elektryczny

 

 

Moc silnika

kW

 

 

 

 

 

Masa

Mg

 

 

 

 

 

 

 

 

Prażak obrotowy – wymurówka.

 

 

5.20

5.21

5.22

5.23

5.24

5.25

5.26

5.27

5.28

Średnica

mm

Φ 1400

Φ 1600

Φ 1800

Φ 2000

Φ 2200

Φ 2400

Φ 2600

Φ 2800

Φ 3000

Długość

m

 

 

 

 

 

 

 

8,o

 

Wydajność

t/h

 

 

 

 

 

 

 

 

Moc silnika

kW

 

 

 

 

 

 

 

40,o

 

Masa

Mg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uwagi ogólne:

Wydajność – podane w tabelach wartości są orientacyjne, wydajności poszczególnych urządzeń zależne są od wielu czynników: własności fizyko-chemicznych surowca, wilgotność, zanieczyszczenia, od żądanej wielkości produktu;

Moc silnika – podana w tabelach moc silnika elektrycznego jest dla wykonania w wersji podstawowej, dla wykonań specjalnych wartość ta może ulec zmianie;

Masa – podana w tabelach masa urządzenia jest orientacyjna i dotyczy wersji podstawowej;

Parametry suszarni każdorazowo uzgodnić z wytwórcą po wypełnieniu kwestionariusza.

Suszarnie obrotowe REX-KAM projektuje i realizuje w Bydgoszczy; zasięg usług obejmuje cały kraj oraz większość państw Europy. Skontaktuj się z REX-KAM, by poznać szczegóły współpracy – w tym cennik suszarni obrotowych i terminy realizacji. 

Napisz do REX-KAM : biuro@rex-kam.pl

Jerzy Solecki – założyciel firmy REX-KAM

Biuro Projektowania i Realizacji REX-KAM

v

Zadzwoń lub napisz

tel. 52 361-62-50

fax. 52 361-62-52

e-mail: biuro@rex-kam.pl

Adres zakładu i firmy

Zakład produkcyjny:

ul. Witebska 1a, 85-759 Bydgoszcz

Siedziba firmy:

Ujejskiego 59/24, 85-168 Bydgoszcz

Inne dane

NIP PL: 554-046-89-62

}

Godziny otwarcia

poniedziałek – piątek: 8-16